روتوش عکس با استفاده از فتوشاپ

این روزها نرم‌افزارهای بسیار زیادی برای روتوش و زیبایی پوست صورت در سایت‌ها ارائه می‌شود که از بین این نرم افزارها، نرم‌افزار فتوشاپ در روتوش صورت قطعاً برتری بسیار بالایی دارد و مورد توجه عکاسان حرفه‌ای و طراحان قرار می‌گیرد. چرا که این نرم‌افزار یک ویرایش‌گر حرفه‌ای و قدرتمند است که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای برای انجام روتوش صورت را در دسترس شما قرار می‌دهد. اما باید توجه کنید که استفاده از این ابزارهای ویرایشی فتوشاپ و پلاگین‌های مربوط به روتوش باید به شیوه‌ی درست و با تنظیمات دقیق انجام شود. در غیر اینصورت موجب ایجاد ایراداتی از جمله از بین بردن بافت و ایجاد حالت پلاستیکی و مصنوعی در پوست می‌شود که اغلب در عکس‌های آتلیه‌ای شاهد آن هستیم. به یاد داشته باشید که بالاترین سطح روتوش که در آن تمام جزئیات پوست در نظر گرفته می‌شود، مربوط به پوسترهای تبلیغاتی مانند محصولات پوست و مو است که چهره‌ی مدل تبلیغاتی کاملاً بی‌عیب و نقص است. اما اگر این سطح از روتوش روی یک عکس معمولی یا پرتره انجام شود، باعث اغراق در بافت پوست صورت شده و چهره اشخاص از چهره واقعی و طبیعی خود متفاوت می‌شود.

 قطعاً وقتی صحبت از روتوش صورت در نرم افزار فتوشاپ می‌شود اولین ابزاری که به ذهن شما می رسد ابزار Spot healing brush tool است که نسبت به ابزارهای دیگر استفاده از آن آسان بوده و مانند دیگر ابزارها و پنل‌ها دارای پیچیدگی نیست. اساس کار این ابزار جای‌گذاری نقاط سالم پوست می‌باشد. یعنی پیکسل‌های سالم را روی ناحیه‌ی معیوب جای‌گذاری می‌کند. در واقع spot healing brush tool اتوماتیک‌وار از پیکسل‌های مجاور برای ترمیم عکس یا روتوش استفاده می‌کند.

 توجه داشته باشید هنگام استفاده از این براش سایز را کمی از ناحیه‌ی معیوب بزرگتر درنظر بگیرید یا انتخاب کنید. برای رفع جوش‌ها بهتر است که در نوار آپشن mode ازحالت نرمال خارج کرده و روی حالت lighten normal  قرار دهید، چرا که در این حالت پیکسل‌هایی تغییر می‌کنند که تیره‌تر هستند و باعث بهتر شدن ترمیم می‌شوند البته لازم به ذکر است نقطه ضعفی که این ابزار دارد، این است که وقتی می‌خواهید لکه ای را در روی پوست صورت حذف کنید در کنارش لبه‌های ناهماهنگ یا گاهاً تیزی ایجاد می‌شود.

پریناز حسین زاده

کارشناسی گرافیک (پوستر و نشانه) و مدرس فتوشاپ

1 دیدگاه دربارهٔ «روتوش عکس با استفاده از فتوشاپ»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

25% تخفیف
پوچ
بن 50 هزار تومانی
شانستو دوباره امتحان کن
پوچ
10 درصدتخفیف
15 درصدتخفیف
پوچ
بن 30 هزار تومانی
کتاب الکترونیکی رایگان
شانستو دوباره امتحان کن
پوچ
شانست رو امتحان کن برنده شو!
ایمیل خودتون رو وارد کنید و چرخونه رو بچرخونید
جوایز هوش برتر