چگونه در خانه بمانیم و هنوز یاد بگیریم

با گذشت بیش از ۵۰ روز از شیوع بیماری کرونا، مبتلا شدن تعدادی و حتی فوت برخی از هم‌وطنان، شاید یکی از بهترین، دردسترس‌ترین و البته کم‌هزینه‌‌ترین راه‌ها، ادامـــــــــــــــــــــه همین قرنطینه ساده توسط خودمان است. دراین روزها که همه از کرونا، تعطیلی، بی‌پولی و خوردن و خوابیدن می‌گویند؛ من دوست دارم برایتان از سلامتی، فعالیت و کسب تجربه و مهارت جدید بگویم.

علیرغم اینکه، این شرایط عادی نیست و ناچار به تحمل آن هستیم، بیایید ضمن صبوری و البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی از فرصتهای موجود به شکل بهینه استفاده کنیم. این زمان خواهد گذشت ولی باید به این فکر کنیم که در آخر چه برای ما به یادگار خواهد گذاشت. خاطرات بد دوران شیوع عفونی یا تجربه یادگیری مهارتی خاص؟! انتخاب با خودتان است. در این نوشته سعی کردم که در پنج حوزه گوناگون شما را به یادگیری تشویق کنم.

شاید اولین فکری که می‌کنید مربوط به خوراکی‌ها باشد، چون اولین جایی که همه ما از رفتن به آن‌ محروم شدیم، رستوران‌ها بود. برای این کار می‌توانید هر روز به سایت Chibepazam.ir سر بزنید و یک دستور پخت جدید را یادبگیرید و از آن لذت ببرید. آشپزی یک مهارت و هنر است.

کتاب خوانی عادت ما ایرانی‌های نیست ولی مطمئن هستم که اگر قرار باشد کتابی را بشنوید، موضوع فرق خواهد کرد. تعداد باورنکردنی کتاب صوتی با هر موضوعی که فکرش را بکنید در سایت Fidibo.com  در دسترس است و منتظر شماست تا شنیده شود. پیشنهاد من این است که با کتاب‌های کوچک شروع کنید.

در مدت کوتاهی یک زبان جدید بیاموزید. ترکی استانبولی، فرانسه، آلمانی یا هر زبان دیگری که دوست دارید، آن هم به رایگان. اگر به سایت duolingo.com سری بزنید یا  اپلیکیشن آن را روی گوشی خود نصب کنید، در کمتر از یک ماه قادر خواهید بود به این هدف برسید. برخلاف تصوری که ممکن است از شکل آیکون این برنامه در ذهن شما شکل بگیرد، این سایت برای کودکان نیست و مدارک آن در بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دنیا مثل Yale مورد قبول است و همتراز مدرک زبان IELTS یا TOFEL در زبان انگلیسی محسوب می‌شود.

اگر ایده ای دارید ولی سرمایه کافی برای شروع آن را ندارید، می‌توانید به سایت fundorun.com مراجعه کنید و با استفاده از این پلت‌فرم “تامین مالی جمعی” ایده خود را معرفی و با استفاده از امکان پیش‌فروش ایده کالا یا خدمات خود آن را به حقیقت تبدیل کنید. امیدوارم الان متوجه شده باشید که حتی با وجود بحران کرونا اگر ایده‌ای داشته باشید، همیشه راهی برای شروع کسب‌وکارو جذب سرمایه وجود دارد.

اگر علاقمند به ساخت ویدئوهای گرافیکی هستید ولی حوصله یادگیری نرم افزارهای تولید محتوای چندرسانه‌ای حرفه‌ای مثل ادوب پریمیر را ندارید، به راحتی با مراجعه به سایت vidiwood.com می‌توانید ویدئوهایی ایجاد کنید که قطعاً قابل رقابت با کارهای حرفه‌ای است.

ما دراین شرایط همراه شما هستیم و سعی می‌کنیم در حوزه آموزش شما را تنها نگذاریم. همه با هم، سلامتی را حفظ میکنیم و در آینده‌ای نه چندان دور، دوباره زندگی اجتماعی خود را با اندوخته‌­هایی بهتر ادامه می‌دهیم.

ملیحه زارعی

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

25% تخفیف
پوچ
بن 50 هزار تومانی
شانستو دوباره امتحان کن
پوچ
10 درصدتخفیف
15 درصدتخفیف
پوچ
بن 30 هزار تومانی
کتاب الکترونیکی رایگان
شانستو دوباره امتحان کن
پوچ
شانست رو امتحان کن برنده شو!
ایمیل خودتون رو وارد کنید و چرخونه رو بچرخونید
جوایز هوش برتر