محاسبه ذهنی با چرتکه (UCMAS)

سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای UCMAS با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای و با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دونیمکره راست و چپ به طور همزمان شده و با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارتهای نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می شود که در موفقیت دانش آموزان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد. این سیستم دارای ۱۰ سطح اصلی و دو سطح پیش دبستان بوده و یادگیری هر سطح سه ماه و نیم به طول می انجامد که برای دانش آموزان بین ۵ تا ۸ و ۸ تا ۱۳ سال که توانایی خواندن ، نوشتن و توانایی انجام عملیات جمع و تفریق اعداد ۱ الی ۹ را دارند به اجرا در می آید. این سیستم آموزشی دارای ابزار و وسایل منحصر به فردی است که توسط آنها فرایند آموزشی صورت دقیق انجام می گیرد.

لازم به ذکر است که آموزش طرح توسعه ذهنی UCMAS نه تنها مغایرتی با سیستم آموزش ریاضی در مدارس نداشته باشد بلکه به عنوان مکمل آموزشی با استفاده از تکنیک های مذکور مفاهیم و تصویرسازی ذهنی را به دانش آموزان آموزش می دهد.

فلسفه UCMAS

مأموریت و اشتیاق ما توسعه مادام‌العمر عشق به یادگیری در دانش آموزانمان است. تمرکز اصلی ما در همه کارهایمان در جهت خدمت به کودکان است. به بچه‌ها و خانواده‌هایشان اطمینان می‌دهیم که فرصت رشد برای هریک از دانش آموزان در برنامه ما وجود دارد. رویکرد ما کودک محور است بنابراین می‌دانیم که هر کودک با یک شیوه و سرعت متفاوت می‌آموزد. در این برنامه دانش آموزان فرصت خواهند داشت که مهارت‌های خود را به بهترین نحو توسعه دهند. در جهت این کار مدرسان آموزش دیده ما آن‌ها را یاری می‌نمایند.

UCMAS ترکیبی است از یک ابزار تدریس باستانی – چرتکه – با مهارت‌های مدرن آموزشی برای پویایی و تکامل کل مغز کودک که با ترویج یادگیری و به طور خاص یادگیری ریاضی، به عنوان یک هیجان و سرگرمی تلقی شود. این برنامه آموزشی سالهاست که ایجاد شده است و بارها مورد آزمایش قرارگرفته و نتیجه آن یک تجربه جهانی همراه با موفقیت بوده است. با این حال در همان زمان‌ها، همواره برنامه‌ها و شیوه‌های آموزشی خود را همچنان به روز درآورده‌ایم تا این اطمینان را به وجود آوریم که UCMAS مؤثرترین تجربه یادگیری برای دانش آموزان را ارائه می نماید.

آموزشی با استاندارد های جهانی

یوسی مس (مفهوم جهانی سیستم محاسبه ذهنی) یک سیستم منحصر به فرد برای تقویت قوای ذهنی کودکان ۵ تا ۱۳ ساله است. اصلی ترین ابزار آموزشی آکادمی یوسی مس «چرتکه» است، وسیله ای کهن که پیش از ورود به دنیای مدرن امروزی در محاسبات مورد استفاده قرار میگرفت. در سال ۱۹۹۳ میلادی دکتر دینو وونگ از کشور مالزی با ابداع یک روش جدید برای استفاده از چرتکه و ایجاد روش های مکمل آموزشی، این ابزار را به عنوان وسیله ای برای متعادل کردن دو نمیکره مغز و تقویت قوای ذهنی معرفی کرد. ابزار محاسباتی اکنون به ابزار پرورش ذهن تبدیل شده است. روشی موفق که در همان ابتدا با استفبال بسیار زیادی مواجه شد. اکنون قریب به ۶۰ کشور دنیا به عضویت این مجموعه بین المللی در آمده است. جمهوری اسلامی ایران چهل و نهمین کشوری است که در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی به این آکادمی پیوست.

فواید چرتکه:

۱-بهبود درک مفاهیم ریاضی
۲-مهارت های محاسباتی را بهتر و سریع تر می کند
۳-افزایش توانایی حل مسائل
۴-توجه بیشتر به دستورالعمل ها
۵-افزایش اشتیاق گوش دادن
۶-بهبود حافظه
۷-بهبود واکنش مغزی
۸-افزایش قدرت مهارت های ذهنی
۹-افزایش اطمینان و اعتماد به نفس
۱۰-افزایش استقامت در مقامل استرس و فشار

 

 

شروع دوره : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲

 

روزهای : یکشنبه

 

ساعت : ۹ الی ۱۰٫۳۰

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *